Část výtěžku vstupenek na ligu jde na pomoc Terezce. Terka je obrovský bojovník a i přes všechno trápení se dokáže usmívat. Přečtě te si, komu se vlastně snažíme pomoci a co o ní napsala její maminka.
(z prvního kola bylo vytěženo na pomoc Terezce 5 700,- Kč)
(z druhého kola bylo vytěženo na pomoc Terezce 15 000,-Kč + byly vydraženy boxerské rukavice českého mistra světa WBO Lukáše Konečeného za 12 500,- Kč)
IMG_0192.JPG

Mé jméno je Kamila Muroňová a jsem maminkou Terezky, která v září oslaví své jedenácté narozeniny.

Každé narozeniny Terezky jsou pro Nás výjimečné, radujeme se s každého dalšího dne,který prožijeme společně s naší bojovnicí.

Už od narození trpí Dětskou mozkovou obrnou a to z jednou nejtěžších forem obrny, postižení všech čtyřech končetin.

Začátky s touto diagnózou byly velmi trnité a těžké, ale v současné době tomu není jinak. Postupem věku se k téhle diagnóze přidaly další a bohužel přibývají. Terezka je v péči neurologa, ortopeda, rehabilitace, endokrinologa, gastroenterologa, myslím, že na vyjmenování všeho by bylo potřeba popsání několika papírů. Je to jen výňatek komplexní léčby a multioborového sledování a léčby. Terezka nechodí, je upoutána na invalidní vozík. Neobejde se bez cizí pomoci, potřebuje nutně 24-hodinovou péči. I přes to všechno, je to velmi milá, upovídaná dívka.

V současné době navštěvuje Speciální školu pro děti s postižením a kombinovanými vadami „Ukrajinská", nyní je v pátém ročníku.

Není to vždy jednoduché, ale ve škole se snaží, je šikovná.

IMG_0698.JPG

Terezka je ctižádostivá a jde si maximálně za svým cílem. To platí nejen ve škole, ale také v jejích zájmech, koníčcích a všech činnostech, které ji baví. Vše je limitováno a zohledněno k jejímu zdravotnímu stavu, je za tím spousta dřiny a maximálního nasazení nás, kteří ji pomáháme ve všem co nejen potřebuje, ale také co by si přála.

Velmi ráda lyžuje na monoski (úprava lyží pro handicapované), baví ji výtvarné práce včetně keramiky, také ráda vymýšlí a píše příběhy, do kterých často přenese samu sebe a jak sama říká i své trápení.

Taky už dokonce „sjižděla" vodu na raftech, ráda plave, druhým rokem zkouší hrát v Hudební školičce na keyboard, má ráda terapie se zvířaty, zkouší hrát bocciu (opět úprava hry petang pro handicapované), ta ji velmi baví, hraje ji s asistentem a rampou.Na loňském sportovním pobytu, sklidila jako naprostý laik své první umístění, čtvrté místo. Přála by si věnovat se tomu „profi" úrovni, ale v současné době ji to zdravotní stav neumožňuje, ale nevadí, zkouší dál.

Musím říct, že je toho opravdu dost, hodně činností dělá i s bolestmi, protože se i s nimi učí žít a denně s nimi bojuje. Jsou dny lepší i horší. Jsem ale velmi ráda, že v ní neroste zahořklý človíček, i přes to, že to nemá vůbec jednoduché, je pro mne skutečným a obrovským bojovníkem. Nerada bych zapomněla, že zbožňuje výlety a výpravy za dobrodružstvím. Je to krásné lidské stvoření a fantastickou duší. Její nezbytnou součástí a obrovským pomocníkem je invalidní vozík, jak elektrický tak i mechanický. Oba dva jsou velmi důležité a nutné pro její živobytí.

IMG_0100.JPG

Elektrický vozík ji umožňuje pohyb ve škole, venku, k začlenění mezi své vrstevníky, je v něm, i když s dohledem, samostatnější a s tím souvisí její sebevědomí, které ji podstatně s jeho využitím stouplo.

Tam kde jsou překážky, při některých činnostech a tam kde to neumožňuje použít „električák", je nutné použít vozík mechanický.

Bez obou dvou by nemohla v žádném případě fungovat, výrazným způsobem by byla limitována a došlo by k velkému omezení jejího života.

V současné době to cítím a je to velký problém, mechanický vozík velikostně nevyhovuje a je už ve zbídačeném stavu. Tak tak nám vystačí na převoz do školy a k lékařům, ale pro další potřeby je už jeho používání risk. Ten jsme si v roce 2007 kupovali z našich úspor, jelikož jsme v té době sváděli doslova boj s pojišťovnou o vozík elektrický, kterému jsme dali v té době přednost a byl nezbytný pro Terezčinu potřebu. Po ročním snažení nakonec pojišťovna „elekričák" Terezce přidělila, ale také na něm jsme se finančně spolupodíleli.

Terka má nárok na oba dva vozíky, každý z nich je její nedílnou součástí. Pojišťovna nás však velmi omezuje a limituje, s žádostí o nový mechanický vozík, má k tomu velmi zvláštní odůvodnění, není schopna žádosti vyhovět. Zkrátka ho nedostane, ani na chvíli se nepozastaví nad tím, jak jej nutně potřebuje se vším, co k němu patří a jak ji to výrazným způsobem zasáhne. Jsem už z toho doslova nešťastná, protože to zůstalo na nás. Musíme ho zakoupit sami.

Jsem už z toho nešťastná, protože už nemůžeme, nemáme sílu ani finance. Došli jsme už k situaci kdy veškeré příjmy na Terezku, nepokryjí výdaje. Velkými výdaji jsou na léky a nutná léčba s rehabilitací, asistence, pomůcky, doprava, také nyní doplácíme na opravu „električáku", nejezdíme do lázní a léčeben, jelikož nás drtí několika tisícové poplatky, situace je pro nás nezvladatelná.

S velkou pečlivostí (také výběr firmy) a po důkladném zvážení  jsme společnými silami vybrali Terezce nový „mechaničák", který ji bezesporu a spolehlivě pasuje, se vším příslušenstvím co k němu potřebuje. Jeho cena je vyčíslena na částku 57.832,-Kč. Tohle je už nad naše možnosti, proto s velkou pokorou prosím o pomoc pro Terezku. Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek, bez jakýchkoliv pochyb bude využit tam, kde nutně potřebuje. Kdykoliv se můžete na mne obrátit, zeptat se, jsem dostupná na čísle 731 442 699. S úctou a poděkováním, maminka Terezky, Kamila Muroňová.

HLAVNÍ SPONZOŘI
1829b.jpg
sosoom.bmp
hayashi.bmp
kimex.bmp
ceska-bezpecnostni-agentura_1221857.jpg
MLT na youtube
MLT T.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one