Interview s Kosou

kosík.bmp
Rozhovor s historicky 1. vítězem pyramidy, MARTINEM KOSÍKEM

základní info
Věk: 28 let
Váha: 72 kg
TS: 1. dan
Oddíl: Frýdek- Místek

Tak nazdar Martine. Co sis myslel o pyramidě bez rozdílu vah a změnil se nějak tvůj názor po závodech?

Byl jsem nápadem okamžitě nadšený a doufal jsem, že dostanu nabídku. Obrovská výzva a šance jak se zviditelnit na české TK-D scéně. Teď se na to dívám trochu jinak. Přesvědčil jsem se na vlastní uši fandících diváků, že to je skvělý prostředek propagace TK-D.

 

Byla před závody nějaká speciální příprava?  Ať už duchovní či fyzická?    

Vůbec ničím speciální nebyla. Rozdíl byl akorát v tom, že prakticky „o nic" (nominace, osobní dokazování apod.) nešlo a já jsem byl psychicky uvolněnější než obvykle.

 

Objevila se nervozita i u tak zkušeného bojovníka jako jsi ty? Či obava z nějakého závodníka v pyramidě?

Nervozita vůbec.  Měl jsem respekt ke všem možným soupeřům.

 

Myslíš si, že zranění Honzy Vrchoveckého mělo zásadní vliv na tvé utkání s ním v 2. kole?

Určitě mělo, upřímně  z Honzy jsem měl  největší respekt ze zápasníků, kteří nastoupili. Jeho výkon byl poloviční, oproti tomu když má zrovna formu.

 

Hlavní zájem u mě budil určitě finálový zápas.  Je někdo, kdokoliv v ČR, koho by si viděl před sebou stát raději než zrovna Filipa? A proč…?

Viděl bych raději kohokoli jiného. S Fildou museli opět páchat bratrovraždu a to je vždycky dost nepříjemné. Naštěstí nemáme s tím problém, který by se mohl přenášet do osobního vztahu.

 

Byl tvůj finálový souboj na ostří nože nebo ses držel ‚zkrátka' jelikož se s Filipem dobře znáte? Šlo ti hodně o vítězství?

Určitě jsem se zkrátka nedržel, dal jsem své maximum. O vítězství mi jde hodně i u fotbálku na zahřátí n začátku tréninku ;-)

 

 

Jako sportovní vzor si uvedl Kamila Vyviala. Proč zrovna jej? Mělo na tvou psychiku velký vliv, že ti koučoval zrovna on? Dává dobré rady?

Kdybych měl vysvětlit proč je Kamil mým vzorem, bylo by to na celou A4ku. Takže zkrátka. Kamil je mým nejen sportovním vzorem.  Je to člověk, který má skvělé sportovní, charakterové a trenérské vlastnosti. Zkrátka Pan trenér, člověk  a taekwondista. Na mou psychiku koučování takový vliv zase nemělo. Přesto, že mým trenérem prakticky není už 10 let, tak rady mi dal špičkovní, jak říkám Pan trenér.

 

Dokážeš vyjádřit své myšlenky, když se nerozhodlo ani v prodloužení a musel si jet s Fildou na 1. bodovanou techniku? Měl si díky dlouho nerozhodnému zápasu pak větší radost z výhry nebo by si spíše uvítal kratší a jednoznačný boj?

Byl jsem rád, že se to tak prodlužovalo, protože diváci byli z každým dalším kolem ve větším varu. Radost z výhry délka zápasu neovlivnila.

 

A za poslední… Užil sis pyramidu? Budeš se chtít zúčastnit i v Brně?

Jsem moc rád, že jsem se zúčastnil, užil jsem si to více než jakékoli jiné závody, protože to mělo sledovanost diváků, jakou jsem ještě prakticky nezažil. Pro mě je největším oceněním, když mi někdo upřímně pochválí zápas a díky tolika divákům jsem jich dostal opravdu dost.

Do Brna určitě chci!

Ještě bych chtěl poděkovat Kamilovi Šamalovi za výborný nápad a hlavně za jeho realizaci na velmi slušné úrovni. A navíc to bylo první kolo. Jestli to půjde takhle dále, máme se na co těšit.

Také děkuju všem, kteří se zúčastnili příprav a konání akce a taky těm co mi fandili.

24.04.2012 21:26:56
toxik.on
HLAVNÍ SPONZOŘI
1829b.jpg
sosoom.bmp
hayashi.bmp
kimex.bmp
ceska-bezpecnostni-agentura_1221857.jpg
MLT na youtube
MLT T.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one