K 1. kolu MLT

027.jpg
Na neděli 15. dubna 2012 se čekalo už velmi dlouho. Přípravy byly nekonečné a pro všechny bylo velkou neznámou, kolik lidí přijde, co se pokazí, co nového liga přinese a taky kolik lidí si zapne online přenos.
Když v neděli ráno zavolal Aleš Vyzrál, že mu je špatně a že nepřijede, řekl jsem si, že cílem bude, aby se to prostě „jen" konalo. Největší hvězdu večera naštěstí okamžitě nahradil Lukáš Martiník. Po příchodu do haly začali mravenci pilně makat. Připravit tatami, monitor na ukazování výsledku, zabudování kamer pro online přenos, přivítat sponzory, štáb z České televize, zkouška hudby, připravit šatny, kde každý závodník našel své složené triko ligy, bannery, občerstvení. Nebylo toho málo.

Hlavní rozhodčí Karol Molnár (5.dan) ze Slovenska dlouho hledal cestu, ale to bylo nic proti tomu, že nebylo možno vysílat online kvůli internetovému připojení. A hodina pátá se blížila. Rozhodčí si ještě ani pořádně neošahali nový systém (monitor u nás nepouživáme) a Mirek Sýkora už vítal hosty a postupně představil jednotlivé týmy při hymně ligy.

Borce z Třebíče, Brna, Opavy a Karviné doprovázely jejich „nástupovky" při každém nástupu týmů. Zápasy byly velmi vyrovnané a první dvě utkání dokonce skončila remízou (v lize se neprodlužuje). Poté byli představeni bojovníci pyramidy a opět za hudby, kterou si sami vybrali, nastupovali ke svým zápasům. Ze čtvrtfinále postoupili papíroví favorité, kteří si po svých výkonech šli odpočinout a připravit se na semifinále.

Druhé zápasy ligy už našli vítěze i poražené. Brno porazilo Opavu a Třebíč Karvinou. Díky vyšší výhře si tak draci z Brna připravili nejlepší výchozí pozici do posledních zápasů, kde jim už stačilo jen remizovat v jihomoravském derby. To zřejmě svazovalo nohy Třebíčákům a Libor Macháń se mohl radovat z prvního vítězství v lize. V očekávaném derby vyhrála domácí Karviná, která sice měla lepší skóre než kobry z jihu, ale vzájemný zápas je posunul na místo třetí.

Mnoho lidí řeklo, že pyramida bude zajímavá až od semifinále. A musíme přiznat, že semifinálové zápasy zdvihli laťku ještě výše. Filip Gavlas si poradil s Vojtou Fialou a Martin Kosík s raněným Honzou Vrchoveckým. V boji o pěkný pohár, poukaz na nákup u Hayashi v hodnotě 2000 Kč a 50% slevu na letní akci na vodě od firmy Combo předvedli oba finalisté perfektní výkon. Nerozhodlo se ani v prodloužení a tak o historicky prvním vítězi pyramidy mistrů bez rozdílu vah rozhodla jedna jediná technika. Z vítězství se nakonec mohl radovat starší z dvojice, Martin Kosík.

Závěrečné slovo zaznělo až ve 21:15 a tak není divu, že všichni spěchali domů. Na lize se prodalo 190 lístků a proto se díky návštěvníkům v hale věnovalo přesně 5700,- Kč desetileté Terezce, která bojuje s obrnou.

Internetové připojení se nakonec vyřešilo a to potěšilo mnoho lidí doma u počítače. Dohromady kolem 1700 unikátních IP návštěv bylo na svazových stránkách a na webu Televize Havířov. Bližší informace o jednotlivých zápasech, sestřihy, statistiky nebo rozhovory očekávejte již brzy zde a na Facebooku ve skupině Moravská liga.

Přidejte se k nám a mějte ty nejčerstvější zprávy. Plánujeme pustit záznam z prvního kola na internetu. V nadcházejícím čísle Fighter´s magazín vyjde podrobný článek o lize.

Podívejte také na 180 fotografií pana Jiřího Baleka.
24.04.2012 21:35:00
toxik.on
HLAVNÍ SPONZOŘI
1829b.jpg
sosoom.bmp
hayashi.bmp
kimex.bmp
ceska-bezpecnostni-agentura_1221857.jpg
MLT na youtube
MLT T.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one